4 דברים שיש לבדוק לפני שרוכשים דירה להשקעה

מאת: מיקי גליה, מנכ"ל האוסמנג'ר | המאמר פורסם באתר Allmarketing

 

יש לכם סכום כסף ואתם רוצים להשקיע אותו בדירה שתניב לכם הכנסה חודשית קבועה? להלן 4 דברים שיש לבדוק לפני שמשקיעים כסף בדירה להשקעה

  1. מחיר – מהו התקציב שלכם ומהו מחיר הדירה לעומת התשואה שתקבלו מהשכרת הנכס? על מנת לדעת מה מחיר שכ"ד עליכם לבדוק את ההיצע והביקוש לדירות שכורות באזור בו אתם מעוניינים לרכוש דירה להשקעה. זה אחד הפרמטרים העיקריים המשפיעים על מחיר הדירות ומחירי השכירות באזור. במקרים רבים מוצעות מספר רב של דירות חדשות למכירה במחירים אטרקטיביים ומושכות משקיעים רבים לאזור. בסופו של דבר, כאשר הבנייה המסיבית מסתיימת יש באזור הרבה דירות להשכרה שרובן עומדות ריקות מאחר והביקוש לדירות הוא קטן מההיצע באותו אזור. ועקב כך גם מחירי השכירות נמוכים.

האם אתם מתכוונים לרכוש דירה בסביבת מגורים מתפתחת? או בסביבה קיימת שכל התשתיות והשירותים הקהילתיים כבר פועלים?  אם אתם קונים נכס בסביבת מגורים מפותחת וקיימת כבר שנים אזי מחירי השכירות יהיו ידועים לכם והסיכוי שהם יעלו/ירדו הוא נמוך. אם אתם קונים נכס באזור מתפתח קחו בחשבון שבהתחלה תהיה אי וודאות ואי יציבות לגבי מחירי השכירות. ואולי תמצאו עצמכם עם דירה ריקה במשך פרק זמן מסוים.

  1. זמינות – האם הדירה מוכנה או שהיא בשלבי בניה? האם אתם קונים דירה מוכנה שכבר מושכרת ואתם מקבלים שכ"ד החל מהיום הראשון? או שהדירה היא 'על הנייר' והתהליך ייקח שנתיים, או אולי יותר, עד שהדירה תהיה מוכנה? לכל מצב יש השלכות משמעותיות על הבחירה שלכם.

 

  1. מיקום – מה המיקום שלכם ביחס לנכס? איפה אתם מתגוררים ביחס למיקום הנכס שאתם רוצים לרכוש? אם אתם מתגוררים בצפון ויש לכם הזדמנות לרכוש נכס בזול באזור הדרום קחו בחשבון את בעייתיות הנגישות שלכם לנכס. מי יחפש לכם שוכרים באותו האזור? מי יטפל בתקלות השונות שיצוצו בדירה? הפתרון יכול להיות על ידי שכירת שירותיה של חברה לניהול נכסים שתדאג לטפל בכל הדברים הללו. כדאי לחשוב על הכל מבעוד מועד.

 

  1. מצב הנכס – האם הנכס דורש השקעה? ואם כן, איזה סוג של השקעה? אם זה נכס ישן שדורש שיפוצים כמו החלפת צנרת, מטבח, שיפוץ אמבטיות וכו' או אולי נכס חדש שדורש השקעה כספית להתקנת מזגן, הוספת נקודות חשמל, תשלום לעו"ד של הקבלן ועוד.

סיכום והמלצות:

חשוב להיות כמה שיותר מדויקים ולהקפיד על כל הפרטים הקטנים. לכל דבר יש השפעה ישירה על הכיס שלכם. דירה ישנה דורשת הוצאות של שיפוצים. דירה חדשה דורשת זמן המתנה ארוך והוצאות לשדרוגים. דירה באזור מתפתח לא תמיד מניבה שכ"ד גבוה ודירה במיקום מבוקש תעלה לכם יותר. הכל תלוי ביכולות הכלכליות שלכם, בגמישות ובזמינות שלכם. יש הרבה פרמטרים שיכולים להשפיע על ההחלטה באיזה נכס כדאי להשקיע וכל דבר יש לקחת בחשבון.

בהצלחה!

לפרטים נוספים: מיקי גליה, 052-2809507,  052-8958988

http://www.allmarketing.co.il/?CategoryID=372&ArticleID=25801&SearchParam=%D7%94%D7%90%D7%95%D7%A1%D7%9E%D7%A0%D7%92%27%27%D7%A8